27.09.2024., BALKAN RHYTHMIC GYMNASTICS CHAMPONSHIP, Budva, Crna Gora

Objavljeno: 15/09/2024

U Mediteranskom sportskom centru u Budvi u Crnoj Gori, održano je 2. Prvenstvo Balkana u ritmičkoj gimnastici. Delegaciju Hrvatske činilo je 13 djevojčica iz 5 Hrvatskih klubova – GK Aura, GK Vindija, KRG Sirena, GK Maksimir te KRG Leda

Naše ritmičarke Lara Mahmoud, Tia Mahmoud i Zora Delač otputovale su sa svojom trenericom Anom Fočić. Zora je nastupala u vježbi sa čunjevima, Tia u vježbi bez rekvizita dok je Lara nastupala sa vijačom, obručem i Loptom.

U ukupnom poretku, Tia je zauzela vrlo visoko 4. mjesto (20.250) te joj je za dlaku izmaklo finale, Zora se plasirala na 12. mjesto (18.600), dok je Lara bila 7. u vježbama sa loptom (19.300) i obručem (19.750), a sa vijačom se, osvojivši ocjenu 21.350 plasirala u finale gdje je zauzela 3. mjesto i ponijela kući medalju sa Balkanskog prvenstva.

Hrvatska delegacija izborila je čak 16 finala na ovom prvenstvu, a kući se vraća sa ukupno 3 individualne medalje i jednom timskom.

Čestitke svim djevojčicama i njihovim trenericama te trenerskim timovima!